Piec konwekcyjno-parowy Rational SCC – smacznie i soczyście!

Piec konwekcyjno-parowy to kolejny, po piecach konwekcyjnych, etap na drodze do pysznego posiłku. Jeśli więc zależy Ci na smaku i jakości podawanych dań, powinieneś postawić na siłę pary wodnej, która sprawia, że dania podczas pieczenia nie tracą na soczystości.

W ofercie wiodących marek sprzętu gastronomicznego typu Hendi czy Rational piece konwekcyjno parowe są obecne przynajmniej w kilku, jeśli nie kilkunastu wariantach, odpowiadającym różnym potrzebom. Ich koszt to na ogół kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak jest to inwestycja, która zwróci się prędko. Dlaczego?

Piec, który radzi sobie (prawie) bez Ciebie

Elektryczny piec konwekcyjno-parowy o pojemności 20xGN2/1 SelfCookingCenter 5 Senses SCC202E marki Rational, to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które doceni każdy, kto na co dzień zmaga się z przygotowywaniem co rusz nowych, prostych i wyrafinowanych potraw, oraz wykonuje przeróżne kuchenne czynności, od pieczenia i grillowania, po gotowanie, duszenie i blanszowanie i inne. Liczba dostępnych funkcji w tym modelu naprawdę imponuje. Wymieńmy kilka – SelfCooking Control® z 7 trybami pracy, automatyczne procesy Finishing® do bankietów na talerzach, bufetu, obsługi á la carte, kombinacja pary i gorącego powietrza w zakresie 30-300°C, automatyczny system czyszcząco-pielęgnujący CareControl, czy Efficient Level Control®, czyli niezwykle przydatna możliwość przyrządzania załadunków mieszanych z nadzorem pojedynczych półek i dostosowaniem dla każdej półki czasu funkcji Finishing w zależności od jej obłożenia. Jeśli to jest tylko fragment, łatwo wyobrazić sobie, jaki efekt zapewnia całość.

Smak i higiena

Kluczem do sukcesu jest m.in. opatentowany generator pary, dostarczający wysyconą parę wodną, która jak wyżej wspomnieliśmy, odpowiada za wspaniały smak pieczonych potraw. Dzięki temu, że zapachy wraz z tłuszczem są z powietrza odfiltrowane, smaki nawet najbardziej różnych dań nie mieszają się ze sobą, a zawarte w nich odżywcze substancje pozostają w środku. Piec Rational to idealne rozwiązanie także dla tych, którzy nie znoszą czyszczenia. System CareControl bezbłędnie rozpoznaje stan zabrudzenia i planuje nie tylko skuteczny, ale maksymalnie oszczędny pod kątem wody, energii i potrzebnych detergentów proces mycia.

Piec 20xGN2/1 SelfCookingCenter 5 Senses dostępny jest razem z szeroką gamą przydatnych, opatentowanych akcesoriów, takich jak ruszty i pojemniki GN, tace do grillowania oraz wypiekania pizzy pokryte powłoką TriLax®, pojemniki CombiFry® np. do frytek, blachy Multibaker do przygotowywania jajek sadzonych, ruszty Superspike® oraz poręczne rożna do pieczenia… całych jagniąt czy prosiąt. Osobom które oferują catering, interesujący wyda się z pewnością system bankietowy.

Jak na dłoni widać, że marka Rational piece dopracowała pod kątem każdego małego szczegółu tak, by praca z nimi była czystą – dosłownie! – przyjemnością. Warto mieć je w swoim lokalu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *