Wkłady filtrujące dla gastronomii – dlaczego warto z nich korzystać?

Każdy z nas wie zapewne doskonale, że serwowany napój powinien być nie tylko smaczny, ale też odżywczy. Kawy, herbaty lub napary ziołowe nie będą bowiem odznaczać się szczególnie wysoką jakością, jeśli woda, wykorzystywana w ich zaparzaniu, wciąż zawierać będzie bakterie i inne drobnoustroje. Niestety, wielu przedsiębiorców, szczególnie początkujących, bagatelizuje ten problem, ignorując wyposażenie kuchni w specjalistyczne wkłady filtrujące. Oprócz samego przygotowywania napojów, profesjonalne wkłady do Brita usprawniają także proces mycia naczyń lub warzyw, co również ma znaczący wpływ na jakość naszego menu. Aby uniknąć więc nieprzyjemnych sytuacji oraz utraty zaufania ze strony klientów, powinniśmy rozważyć zakup niezawodnych filtrów, opracowanych z myślą właśnie o przemyśle gastronomicznym. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

 

Zastosowanie wkładów filtrujących

 

Wkłady do Brita to niezwykle wszechstronna kategoria akcesoriów, przeznaczonych do skutecznego uzdatniania wody. Wykorzystuje się je w praktycznie każdym lokalu, stawiającym na używanie kostkarek do lodów, piecyków, zmywarek lub automatów z napojami. Jak zauważają eksperci, solidny wkład filtrujący zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kamienia, będącego jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego psucia się urządzeń. Akcesoria te umożliwiają nam również poprawę walorów smakowych serwowanych napojów, poprzez usunięcie z wody związków magnesu oraz wapnia. Nowoczesne filtry powstrzymują także metale ciężkie, chlor oraz wszelkie zabrudzenia mechaniczne. Niewątpliwym atutem wkładów filtrujących jest także prosty proces ich wymiany, a także brak konieczności użycia mieszacza wody.

 

Wyłącznie oryginalne akcesoria

 

Pamiętajmy, że znakomity smak serwowanych potraw i napojów, czy też uzyskiwanie krystalicznie czystych kostek lodu zapewnią nam wyłącznie oryginalne wkłady do Brita. Akcesoria te znajdziemy u autoryzowanych, polskich dystrybutorów, jak chociażby internetowego Aqua Solution. To niezwykle istotne, ponieważ tanie zamienniki, opracowane przez nieznane firmy, nierzadko odznaczają się bardzo słabą efektywnością. Nie warto więc ryzykować pogorszeniem wizerunku lokalu, poprzez kierowanie się samą chęcią zaoszczędzenia.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *