Woda alkaliczna – co powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Pytanie, co to jest woda alkaliczna, przewija się przez internetowe wyszukiwarki niezwykle często. W dobie zwiększonej świadomości na temat tego, co spożywamy każdego dnia, zaczęliśmy bowiem przywiązywać większą wagę do stawiania na nowe, zdrowe rozwiązania. Sama woda alkaliczna, nazywana również wodą jonizowaną tudzież żywą, jest znana ludzkości już od lat siedemdziesiątych. I chociaż wynaleźli ją Rosjanie, w dzisiejszych czasach najchętniej piją ją mieszkańcy Japonii oraz Korei Południowej. Powód jest prosty – odczyn zasadowy takiej wody w znaczącym stopniu odbiega od tego, spotykanego w zwykłej kranówce. W efekcie uzyskujemy płyn o niezwykle korzystnych właściwościach, zdolny do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania na wodę u osoby dorosłej. Oto, dlaczego naprawdę warto jest zainteresować się piciem wody alkalicznej.

 

Zalety wody alkalicznej

 

Główną cechą wody żywej jest wysoki poziom pH, przekraczający 7,5. Osoby, zastanawiające się więc, co to jest woda alkaliczna, powinny wiedzieć już na start, że płyn ten nie tylko nawadnia organizm, ale również stabilizuje poziom zakwaszenia. Jest to o tyle istotna kwestia, że to właśnie nadmiar kwasów w naszym ciele przyczynia się do pogorszenia naszego samopoczucia, zaburzając tym samym prawidłową pracę organizmu. A ponieważ wielu z nas prowadzi osiadły tryb życia, na przykład z powodu wielogodzinnej pracy biurowej, o zakłócenie naturalnej równowagi w naszym ciele nie jest wcale trudno. Szczególnie, jeśli brakowi ruchu towarzyszy również zła dieta i niewielkie ilości spożywanej wody. Woda alkaliczna, dzięki ujemnemu wskaźnikowi ORP, nawadnia organizm, a także poprawia jego funkcjonowanie, nie powodując przy tym żadnych efektów ubocznych.

 

Domowy jonizator do robienia wody alkalicznej

 

Wiemy już, co to jest woda alkaliczna. Wiele osób zastanawia się zapewne teraz, czy tego typu produkty należą do szczególnie kosztownych. Na szczęście, nie musimy decydować się na każdorazowy zakup butelek z taką wodą. Na rynku dostępne są bowiem specjalne urządzenia do użytku domowego, nazywane jonizatorami. I choć ich cena może nam się wydać dość wysoka, sięgając kilkuset złotych, wieloletnie korzyści zdrowotne, płynące z regularnego picia wody alkalicznej, z pewnością okażą się warte swojej ceny. Szczególnie, że zakup samego jonizatora jest wydatkiem jednorazowym, zaś samo urządzenie nie wymaga od nas kosztownej eksploatacji.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *