Sól gorzka – czym jest i jakie są jej właściwości?

Gdy ktoś pyta Cię o to, z jakim smakiem kojarzy Ci się sól, co pierwsze przychodzi na myśl? Z pewnością nie jest to gorycz, a jednak. Na rynku możesz znaleźć wyjątkowy składnik, jakim jest sól gorzka epsom, czyli siarczan magnezu. Nazywana jest także solą angielską. Warto wiedzieć o jej istnieniu, ponieważ ma ogrom właściwości zdrowotnych, jakie mają wpływ na cały organizm. Co robi sól gorzka epsom? Między innymi odkwasza, regeneruje i odtruwa ciało.

Co to jest sól gorzka epsom?

Dla wielu osób sól gorzka to prawdziwa nowinka i odkrycie, jednak znana jest ona już od setek lat. W końcu została odkryta około XVII wieku w jednym z bliskich nam krajów, jakim jest Anglia. To właśnie tam w pobliżu miejscowości Epsom dowiedziano się o jej istnieniu. Na pierwszy rzut oka przypomina ona sól gruboziarnistą. Jednak działa zdecydowanie lepiej na organizm i nie powoduje tylu skutków ubocznych co właśnie tradycyjna sól. Cechuje się sporej wielkości kryształkami, białym kolorem i bezwonnością. Doskonale rozpuszcza się w wodzie – to nikogo nie dziwi – i pozbawiona jest słonego smaku, zaś niesie w sobie gorycz. To już jest pewną nowością. Wykorzystuje się ją w laboratoriach, przemyśle, rolnictwie, kosmetologii, a przede wszystkim – w domach.

Jakie właściwości ma sól gorzka?

Dlaczego warto zaprosić do swojej codzienności sól gorzką epsom? Ponieważ wyróżnia się ona szeregiem znakomitych właściwości, dzięki którym jest ona cennym składnikiem i fundamentem dla zachowania dobrej kondycji zdrowotnej. Z uwagi na zawartość zarówno siarki, jak i magnezu, posiada ona duży wpływ na to, w jakiej formie utrzymujemy organizm. Działa przeciwzapalnie, antyłojotokowo, odtruwająco, regenerująco i odkwaszająco. Chętnie wykorzystuje się ją w medycynie, kosmetyce i innych nie tylko.

Sól angielska przede wszystkim ma działanie:

  • relaksujące
  • antygrzybiczne i bakteriobójcze
  • regenerujące i przyspieszające proces gojenia ran
  • wspomagające metabolizm
  • pozytywne na układ krwionośny.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *