Jak chronić blat kuchenny z granitu przed zabrudzeniami i uszkodzeniami?

Blaty granitowe są bardzo popularnym rozwiązaniem dla kuchni, nie tylko nowoczesnych, ale także tradycyjnych. Nic dziwnego, ponieważ wyglądają naprawdę estetycznie, ich przeważającą zaletą nad między innymi blatami marmurowymi, jest fakt, że są naprawdę trwałe i odporne na uszkodzenia. Można na nich kłaść garnki zabrane bezpośrednio z palnika, bez konieczności podkładania przedmiotów absorbujących ciepło. Wymagają one jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby dobrze zabezpieczyć je przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. I czym należy pamiętać? Jak zabezpieczyć blaty granitowe?

 

Odpowiednia impregnacja

Przede wszystkim pierwszą formą zabezpieczenia tego typu blatów jest poddanie ich impregnacji. Pierwszą impregnację wykonują zakłady kamieniarskie, które przygotowują dla nas odpowiedni blat. Jeśli natomiast szukacie blatów granitowych w Gdańsku lub jesteście z okolic Trójmiasta i także chcielibyście otrzymać wysokojakościowy produkt, warto zajrzeć na stronę StoneDesign: http://stonesdesign.pl/blaty-granitowe/, specjaliści na pewno zaimpregnują Wam po raz pierwszy blat granitowy. Kolejny raz warto wykonać impregnację już samodzielnie po około roku użytkowania. Odpowiednia impregnacja pozwoli na uchronienie warstwy zewnętrznej, dzięki temu bez problemu możemy bezpośrednio na blacie: siekać, kroić, a tak zostawiać ciepłe garnki.

Kolejnym, ważnym krokiem do tego, aby zabezpieczyć odpowiednio blat granitowy, jest nieinwazyjnie czyszczenie go. Trzeba uważać na to, aby nie używać detergentów, które bogate są w kwasy: cytrynowy, mrówkowy, solny albo fosforanowy, ponieważ wykorzystanie tego typu detergentów może doprowadzić do zniszczenia powłoki chroniącej blat granitowy. Powierzchnia także może zacząć matowieć, wystarczy przetrzeć  zwykłą szmatką z detergentem, a z pewnością całe zabrudzenie zostanie usunięte. Warto zdecydować się jednak na wysokojakościowe produkty, dlatego, jeżeli szukacie blatów granitowych w Gdańsku lub okolicach, koniecznie zajrzyjcie na stronę StoneDesign.

Tags:,

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *