Miód leśny – cechy oraz właściwości lecznicze

Szukasz miodu, który nie tylko będzie dobrze smakował, lecz także wpływał zdrowotnie na ciało? Wszystkie cechy posiada miód nektarowo spadziowy, nazywany również miodem leśnym. Jest to miód, który jest połączeniem miodu nektarowego oraz spadziowego. Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy miodu nektarowo spadziowego oraz jego właściwości lecznicze.

Jakie cechy posiada miód nektarowo spadziowy?

Jak już wspominaliśmy, miód nektarowo spadziowy jest miodem leśnym. Od wielu lat instytucje bartnicze poprzez swoją działalność chronią lasy i tym samym nektary oraz pyłki kwiatów od trujących nawozów rolniczych. Dzięki temu miód leśny jest bardziej ekologiczny w stosunku do miodów wytwarzanych z kwiatów rosnących na polach. Nektar oraz spadź są pozyskiwane przez pszczoły w lasach, które są wolne od związków chemicznych. 

Co posiada w sobie miód nektarowo spadziowy?

Ze względu na to, że źródłami tego miodu jest nektar oraz spadź z różnych roślin zawiera on bogaty skład. Posiada surowce z drzew liściastych i krzewów np. dzikiej róży czy leśnych jeżyn i borówek. Jego kolor jest oczywiście bursztynowy, jednak w zależności od proporcji różnych nektarów, niektóre z nich mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze. 

Jakie właściwości lecznicze posiada miód nektarowo spadziowy?

Miód leśny łączy właściwości zdrowotne wszystkich innych odmian. Wszystko dzięki, połączeniu różnych nektarów i spadzi pozyskiwanych z lasów. Dlatego miód nektarowo spadziowy jest uniwersalny i łagodzi wszelkie dolegliwości psychiczne oraz fizyczne. 

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *