Nóżki do mebli – co warto wiedzieć?

W życiu każdego z nas przychodzi kiedyś taki czas, że jesteśmy zmuszeni do zrobienia zakupów nowych mebli. Niezależnie od tego, czy będą one do kuchni, salonu, czy sypialni, wybór ich musi być zawsze odpowiedni. Jednak nie chodzi tutaj o sam wygląd, ale również warto zwracać uwagę na dobór akcesoriów, również tych mniej zauważalnych, jak w tym przypadku na nóżki do mebli.

Nóżki meblowe

Zapewne zastanawiasz się teraz, co jest takiego w nóżkach do mebli? Nie ma co do tego najmniejszych możliwości, że nóżki do mebli mają bardzo duży wpływ na wiele rzeczy. Przede wszystkim takie nóżki meblowe pozwolą nam ustalić dobrowolną wysokość naszych mebli, ich struktura i konstrukcja będzie wpływać na stan podłoża, na którym stoją i na to, czy je niszczą, czy też nie, a także co jest tutaj chyba najważniejsze, wygląd nóżek do mebli wpływa na wygląd całych mebli. Meble w większości przypadków są drewniane, a montaż tych właśnie elementów okazuje się banalnie prosty i co ważne szybki. Tutaj nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu. Ze względu na to, że meble wykonywane z drewna, montaż nóżek do mebli możliwy jest za pomocą wkrętów do drewna.

Wkręty do drewna – montaż nóżek

To, które wkręty do drewna zostaną przez nas użyte, zależeć będzie od wielu różnych czynników. Wpływ na to będzie miała wielkość szafki, a także wygląd takich nóżek. Jak wiadomo, zbyt krótkie wkręty do drewna nie pozwolą nam odpowiednio zamontować nóżek, z kolei za dużymi wkrętami zrobimy szkody w meblu i przewiercimy się do samego środka. Oznacza to, że również i w tym przypadku wybór musi być odpowiedni i co ważne przemyślany. Meble posiadają różną wagę, jak i wielkość, ale nie zmienienia to faktu, że wszystko powinno być zamontowane w sposób odpowiedni, a zwłaszcza nogi. Błędne mocowanie sprawi, że sam mebel może zostać przywrócony nawet samoczynnie, a to może stanowić zagrożenie nawet dla innych. Dlatego, jeśli już zabieramy się za te prace, to warto wiedzieć, co robimy i robić, to w sposób odpowiedni.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *